Jak wybrać zdjęcie na fotoobraz? Podpowiadamy!

W momencie, gdy zdecydowałeś/aś się na fotoobraz z własnego zdjęcia, połowa sukcesu już osiągnięta! Niezależnie od tego czy prezent sprawisz sobie i ozdobisz własne lokum, czy też może masz zamiar obdarować bliską Ci osobę, czasem mogą pojawić się wątpliwości, jaką fotkę wybrać. Nawet jeśli wiesz już, jaki będzie motyw, to nadal musisz zdecydować o wielkości i rodzaju wydruku. A co z jakością zdjęcia? Podpowiadamy poniżej!

Kocha, lubi, szanuje.
Powiemy wprost — przy wyborze motywu do wydruku masz nieograniczone możliwości. Zdjęcie ukochanej osoby, portret rodzinny, słodko śpiący pupil, panorama zapierająca dech w piersi lub ulubiona fotka z wakacji, słowem — każde Twoje zdjęcie dobrej jakości, może stać się fotoobrazem. W zależności od preferencji czy wystroju pomieszczenia, w którym zawiśnie Twój obraz ze zdjęcia, możesz wybrać kolorowy wydruk lub czarnobiały. Mała rada: wybierz coś szczególnego, bo gwarantujemy doskonałą jakość, która zostanie z Tobą na długo.

Diabeł tkwi w szczegółach.
Motyw wybrany, teraz pora na rodzaj płótna do wydruku. Pierwszym z nich jest canvas poliester. Płótno to odznacza się wysoką białością oraz dobrą elastycznością. Jest wytrzymałe i dobrze absorbuje atrament pigmentowy. Z uwagi na dobre odniesienie ceny do jakości, jest częściej stosowane przy produkcji foto obrazów. Drugim podłożem, na jakim drukujemy obrazy ze zdjęć jest płótno canvas bawełna. To płótno wykorzystywane jest najczęściej przy wydrukach premium. Trzymając oba płótna w ręce łatwo dostrzec różnice. Po pierwsze grubość - mając w dłoni wersję premium, mamy wrażenie, że trzymamy solidny materiał, wyjątkowo trwały, dzięki czemu łatwy w czyszczeniu i bardziej „żywotny”. Płótno poliestrowe jest bardziej miękkie i odznacza się większą białością. To właśnie z uwagi na delikatniejszą od bawełny strukturę zdjęcia posiadające dużo drobnych elementów będą paradoksalnie bardziej wyraźne na canvas poliester niż na canvas bawełnie. Oba płótna zostały stworzone z myślą o jak najwierniejszym odwzorowaniu fotografii. Wydruk odbywa się z użyciem atramentów w aż dwunastu kolorach i również one decydują o dokładnym odwzorowaniu barw. Oba materiały doskonale nadają się do dodatkowego zabezpieczenia poprzez werniksowanie obrazów (więcej o laminacie ochronnym werniks przeczytasz tutaj)

Rozmiar ma znaczenie.
Foto obraz jest obrazem drukowanym z Twojego zdjęcia, które przesyłasz nam, składając zamówienie. Oferujemy fotoobrazy w kilkunastu rozmiarach — od 20 cm do 150 cm. Możesz wybrać spośród czterech wersji: obraz pionowy, obraz poziomy, kwadratowy lub tryptyk (obraz złożony z trzech części). W zależności od tego jak duży chcesz wydruk, musisz pamiętać o rozdzielczości przesyłanych do nas plików. Zdjęcie zrobione telefonem zwykle wystarczy, gdy chcesz fotoobraz w małym lub średnim formacie. Natomiast decydując się na fotowydruk, który zakryje całkiem spory obszar ściany, musisz pamiętać o tym, że trzeba spełnić pewne wymagania rozdzielczościowe, aby cieszyć się wysoką jakością wydruku, jaką gwarantują nasze plotery. W przypadku, kiedy zdjęcie będzie miało zbyt niską rozdzielczość, otrzymasz komunikat z naszej strony, że jakość pliku jest zbyt niska i zaleca się wymianę zdjęcia na inne lub zmniejszenie rozmiaru wydruku.

Pamiętaj, że nasi eksperci posiadają wiedzę i umiejętności dotyczące nie tylko wydruków na płótnie, ale również obróbki zdjęć i chętnie służą pomocą. Nie rezygnuj z wymarzonego wydruku, tylko dlatego, że masz wątpliwości co do jakości fotki, którą chcesz zmienić w fotoobraz. Niechciany kształt w tle twojego portretu czy nieestetyczna smuga światła na zdjęciu również nie stanowi przeszkody. Skontaktuj się z nami, podziel się wątpliwościami, a z pewnością znajdziemy idealne rozwiązanie!

 

Czytaj także: