Fotoobraz czyli trwałe wspomnienia

Dzięki erze cyfryzacji, nowoczesne aparaty i smartfony dają nam możliwość robienia wielu zdjęć w każdym momencie.  Co więcej, możliwości przechowywania zdjęć, a w zasadzie plików, również wzrosły: od płyt i dyskietek po wirtualne chmury. I chociaż takie rozwiązania są bardzo wygodne, niektórzy mogą pomyśleć, że taka cyfrowa forma obrazu traci swego rodzaju magię. Dla tradycjonalistów ważna jest materialna forma, ale i ta ulec może zniszczeniu. Z pomocą przychodzą wydruki na płótnie z twojego zdjęcia, czyli footoobrazy.

 

Drukować czy nie drukować - oto jest pytanie.

Zdjęcia zachowane w namacalnej formie wywierają duże większe wrażenie i emocje, niż takie w formie pliku zapisanego gdzieś na komputerze. Oglądane wspólnie z bliskimi to bezcenne chwile, przenoszące nas do minionych wydarzeń. Te najważniejsze momenty warto uwiecznić w wyjątkowy sposób, by ich widok mógł cieszyć jeszcze dłużej. Coraz większą popularnością cieszą się obrazy na płótnie, bo prócz walorów estetycznych i dekoracyjnych, to świetny sposób na wyeksponowanie szczególnych chwil. Decydując się na wydruk zdjęć na płótnie, zyskujesz wyjątkowo trwałą pamiątkę, dzięki zastosowaniu laminatu ochronnego werniks.

 

Czym jest werniks?

To specjalna powłoka nakładana na płótno, która tworzy ochronną, gładką warstwę ułatwiającą czyszczenie obrazu z kurzu. Ponadto chroni wydruk przed wyblaknięciem i zachowuje głębię barw nawet gdy obraz narażony jest na mocne światło i promienie słoneczne.  Co więcej, obraz z taką powłoką zachowuje trwałość nawet w wilgotnych warunkach, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w takich pomieszczeniach jak łazienka. Werniks dostępny jest w dwóch wariantach: matowym wykończeniu, świetnym do czarno-białych wydruków oraz błyszczącym, który dodatkowo nasyci kolorystykę twojego wydruku. W połączeniu z płótnem bawełnianym stworzy najlepszą możliwą wersję twojego obrazu ze zdjęcia, tzw. fotoobraz premium.

 

Skuteczne czyszczenie fotoobrazu.

Obrazy zbierają kurz w dużo większym stopniu niż pozostałe bibeloty. Dzieje się tak, ponieważ drobinki kurzu gromadzą się wpierw pod sufitem, następne opadają powoli i w większości osiadają na elementach zawieszonych na ścianach. Zatem najważniejsze pytanie brzmi: jak wyczyścić fotoobraz, by nie doprowadzić do jego uszkodzenia? To zależy od jego wersji. W sytuacji gdy nasz wydruk na płótnie nie posiada warstwy ochronnej werniks, trzeba być bardziej ostrożnym przy jego pielęgnacji. Obrazy takie nie lubią kontaktu z wodą i ryzykownym jest sięganie po wilgotną szmatkę. Lepiej zastosować miotełkę do kurzu lub specjalne końcówki do odkurzacza, które posiadają delikatne włosie i nie zarysują obrazu. Gdy jednak płótno posiada laminat, śmiało możesz użyć zwilżonej ścierki do wyczyszczenia, bez obaw o jego uszkodzenie. Dotyczy to zarówno matowej jak i błyszczącej wersji weniksu.

Czytaj także: