Jak wyeksponować zdjęcia w niebanalny sposób?

Fotowydruk jako obraz

 

Fotoobrazy na płótnie stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla zwykłych obrazów, a także dla albumów ze zdjęciami. To świetny sposób na wyeksponowanie tego, co ma dla nas ogromne znaczenie. Obrazy drukowane na płótnie zyskują swoich zwolenników, bo są naprawdę wysokiej jakości, którą zachowują przez wiele lat. Taki obraz nie wyblaknie, nie straci pięknych barw, a do tego nie potrzebuje żadnej konserwacji.  Jednorazowy wydatek jest więc inwestycją na lata.

 

Jakie zdjęcie nadaje się na fotoobraz?

 

W zasadzie- każde. Warto wybrać takie, które będzie wykonane w wysokiej rozdzielczości. Jeśli chodzi o motyw, nie ma tu żadnych ograniczeń. Możesz wybrać zdjęcie z wakacji, fotografie dzieci czy ulubione zdjęcie ze ślubnej sesji. Możesz jednak także stworzyć obraz z wykonanego przez siebie, ulubionego zdjęcia. Jedyne, co może Cię ograniczyć to Twoja własna wyobraźnia. Nie jesteś w żaden sposób ograniczony wizją artysty malującego obraz- tutaj to Ty tworzysz swój własny obraz, który stanie się dominującą ozdobą każdego wnętrza.

 

Dlaczego warto eksponować zdjęcia na płótnie?

 

Taki sposób ekspozycji zdjęć jest bardziej praktyczny- album najczęściej stoi na półce, kurzy się, a my zaglądamy do niego raczej rzadko. Jeśli jednak ulubione zdjęcie zawiśnie na ścianie salonu czy sypialni, będziemy na nie patrzeć każdego dnia. Nie zapomnimy o przedstawionej na fotografii na płótnie chwili, każdego dnia będzie poprawiać nam nastrój. Wydruki na płótnie to świetny sposób na dekorację zarówno wnętrza klasycznego, jak i nowoczesnego. Pasują w zasadzie do wszystkiego. Ich ogromną przewagą jest fakt, że zdjęciem można dowolnie manipulować, zmieniać jego kolorystykę czy efekty, by dopasować go do konkretnej stylistyki wnętrza.

Jaki fotoobraz do kuchni i jadalni?

Kuchnia i jadalnia to serce każdego domu. To tutaj toczy się życie rodziny, bo przecież znane jest powiedzenie, że „przez żołądek do serca”. Z tego powodu zależy nam, by w tych pomieszczeniach wystrój był nie tylko praktyczny, ale także efektowny wizualnie. Aby podkreślić unikalny charakter wnętrza, warto zastosować wyjątkowe elementy dekoracyjne.

Ozdób ścianę kuchni

 

Kuchenne wnętrza kojarzą nam się przede wszystkim z kafelkami, płytkami czy wieszakami na kuchenne przyrządy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ozdobić ścianę kuchni w nietypowy sposób. Idealnym rozwiązaniem będzie fotoobraz. Fotowydruki na płótnie do kuchni mogą przedstawiać różne motywy związane z żywnością czy napojami. Absolutnym hitem są soczyście zielone zioła, które dodają energii każdego dnia. Równie dobrze możesz postawić na motyw gotowych dań czy słodkich przekąsek. Taka dekoracja wnętrza będzie pobudzać apetyt i poprawiać nastrój.

Stylowo w jadalni

 

Wnętrzem, w którym również warto zastosować fotoobrazy jest jadalnia. Tutaj również sprawdzą się wszelkie motywy związane z kulinarnymi specjałami. Aromatyczne przyprawy, soczyste owoce czy słodkie desery to pomysł na dekorację jedyną w swoim rodzaju. Nie brakuje zwolenników fotoobrazów z cytatami czy napisami motywującymi. Znamy je przede wszystkim z grafik, jednak coraz częściej stosowane są także jako element fotoobrazów na płótnie idealnych do jadalni czy kuchni.

 

Czytaj także: