Fotoobraz do łazienki

Dekorowanie łazienki nie należy do najłatwiejszych. Często łazienka to najmniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, a przecież zmieścić trzeba tam sporo sprzętów. W dodatku warunki w niej panujące, takie jak para, wilgoć i ryzyko zachlapania, nie sprzyjają żywotności obrazów. I wreszcie jaki motyw wybrać, by pasował do łazienki?

 

Fotoobraz - styl i funkcjonalność
Fotowydruki na płótnie nadają się do wystroju łazienki głównie ze względu na swoją odporność. Duża wilgotność powietrza mogłaby zniszczyć tradycyjny obraz. Warto przy wyborze obrazu do łazienki zabezpieczyć go dodatkowo ochronnym laminatem werniks. Barwy nie wyblakną a jakość wydruku pozostanie doskonała przez długi czas. Za wyborem obrazu na płótnie przemawia również ogromna uniwersalność - możesz wybierać spośród wielu motywów.

 

Kawałek raju na płótnie
Fotoobraz z motywem pokrytej palmami i złocistym piaskiem plaży na Malediwach czy kalifornijskiego wybrzeża o zachodzie słońca z pewnością odpręży i przywoła pozytywne, wakacyjne wspomnienia. Czasem wystarczy fotowydruk egotycznych roślin jak palmy czy kamieni zanurzonych w wodzie, by poprawić nastrój i naładować odbiorcę pozytywną energią płynącą z piękna natury. Dla lubiących mniej oczywiste motywy i zaskakujące połączenia proponujemy fotoobraz retro samochodu zaparkowany wprost na plaży.
 

Gra w kolory

W łazience spędzamy sporo czasu dlatego warto postawić na kolory, które są relaksujące a barwy pozytywne, jak na przykład zieleń, beż czy błękit. Kluczowa jest zasada kontrastu: przy ciemnym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się jaśniejsze obrazy, a w oświetlonych łazienkach śmiało można postawić na wyrazisty, głęboki kolor. Jeśli jednak wolisz, by twój obraz na płótnie był przede wszystkim dopełnieniem twojej stylowej łazienki, postaw na czarno białe obrazy i prostą formę, na przykład kwiatów czy prostych konturów.


Innowacyjne rozwiązanie - tryptyk.
Do odważnych świat należy. Jeśli szukasz niebanalnych rozwiązań do wystroju łazienki, warto zastanowić się nad tryptykiem. Obraz podzielony na trzy części pozwala na osiągnięcie szerszej perspektywy kadru wybranej fotografii i świetnie prezentuje się poziomo jak i pionowo. Takie ustawienie sprawdzi się w małej łazience doskonale, optycznie ją powiększając.

Czytaj także: