/ Blog

Zdjęcia XXL – harmonijna aranżacja modernistycznego mieszkania

Zdjęcia XXL – harmonijna aranżacja modernistycznego mieszkania

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza to bardzo powszechne i lubiane rozwiązanie w ostatnich latach. Przestronne, jasne, stonowane bądź wyraziste, ale skąpe w ozdobach pomieszczenia są tyleż praktyczne, co efektowne. Dają dużo miejsca i swobody – nawet w przypadku niewielkich wnętrz, a dodatkowo stwarzają przyjemny, sprzyjający relaksowi mikroklimat. Za spokój i harmonię takiej aranżacji odpowiadają powtarzalne formy zamknięte w prostych geometrycznych kształtach. Taką rolę spełniają między innymi zdjęcia XXL, które dzięki wysokiej jakości wydrukowi idealnie wpisują się w wymagania i styl wnętrza nowoczesnego.

Monotematycznie nie znaczy nudno

Aby wprowadzić do wnętrza spokojny nastrój stwarzający poczucie bezpieczeństwa, wystarczy stworzyć aranżację o przewidywalnym i w pewnym sensie monotonnym charakterze. Tutaj na pomoc przychodzą zdjęcia XXL w liczbie kilku identycznych. Zawieszone na ścianie w regularnych odległościach i oprawione w skąpe ramy (na przykład antyramy) tworzą bezpieczną strefę, jednostajną, a dzięki temu przewidywalną. Jest to jednocześnie dość awangardowe i nowoczesne rozwiązanie, które podkreśli znaczenie danego obrazu.

Zdjęcia XXL drukowane na papierze fotograficznym wysokiej jakości zapewniają wysoce estetyczne doznania i nadają wnętrzu wyrazistości. Dzięki temu są idealnym sposobem na przełamanie stonowanych barw ścian i mebli. Z drugiej strony ich powtarzalność „spowalnia” wnętrze dynamiczne i pomaga zatrzymać uwagę na jednym obiekcie, na jednej chwili. Seria identycznych zdjęć XXL zawieszonych na jednej ścianie w salonie, kuchni czy jakimkolwiek innym pomieszczeniu może więc pełnić różnorodne funkcję – wszystko dzięki ich uniwersalności.

Seria zdjęć w formacie XXL może też prezentować różne obrazy o tej samej tematyce, na przykład nadmorskie krajobrazy, motocykle, efektowne potrawy czy wspomnienia z wakacji. W ten sposób budujemy krótką historię – opowieść o konkretnym wydarzeniu bądź o osobowości domowników. Do zaprojektowania takiej ściany zdjęć świetnie sprawdzą się proponowane przez nas fotografie w liczbie 50 tysięcy, które znajdują się w bazie fotografii sklepu Wydrukinasztuki. Czy takie rozwiązanie jest nudne? Zdecydowanie nie.

Zatrzymać ruch – wprowadzić w ruch

Pozostając w temacie serii monotematycznych zdjęć XXL we wnętrzu, warto wspomnieć o jeszcze jednej możliwości: stworzeniu wrażenia ruchu przy pomocy zdjęć poklatkowych. Taka dynamiczna aranżacja najlepiej sprawdzi się w stonowanym pomieszczeniu, do którego wprowadzi niezwykle intrygujący akcent. Taka seria poklatkowa jest na tyle przewidywalna, na ile umiejętnie zamkniemy ruch w ramach zawieszonych na ścianie zdjęć. Uzyskany efekt prowadzi wzrok obserwatora od początku do końca krótkiej historii, w której dynamika i ruch pełnią główne role.

Czytaj także: