/ Blog

Święta tuż tuż! Jak prezenty przygotować i nie zwariować? Poradnik.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, o czym już teraz przypominają nam sklepowe półki i witryny przyozdobione tak, by nie sposób oderwać wzrok. Nic dziwnego, w końcu to jedyny w swoim rodzaju czas przepełniony spotkaniami z rodziną, w atmosferze życzliwości, radości i oczywiście prezentów. Właśnie przez wybór upominków, dla niektórych, to najbardziej stresujący moment w roku. Poniżej podpowiadamy, jak przetrwać przedświąteczną gorączkę i zaopatrzyć się w prezenty na czas. 

 

Dla najbliższych (i nie tylko).
Usiądź wygodnie, zaparz sobie kubek aromatycznej kawy lub herbaty i zrób listę, dla kogo chcesz kupić prezent na święta. Tradycyjnie obdarowujemy najbliższych, czyli członków rodziny, ukochanego/ukochaną, ale coraz częściej ten zwyczaj można zauważyć w pracy czy w szkole. Dzięki takiej organizacji o nikim nie zapomnisz, a co ważniejsze, oszacujesz budżet przeznaczony na świąteczne prezenty. Być może pójdziesz o krok dalej i biorąc udział na przykład w zbiórce charytatywnej, obdarujesz zupełnie obcą osobę, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej i szczególnie 

Ustal budżet.

Planowanie świątecznych zakupów to gwarancja dobrze dobranych prezentów. Najlepiej zacząć rozglądać się za podarunkami dla bliskich już w listopadzie lub na początku grudnia. Im bliżej świąt, w sklepach zaczyna się robić dość tłoczno i być może właśnie dlatego tak trudno uniknąć nerwowego szukania upominków na ostatnią chwilę. Gdy zrobisz to wcześniej, unikniesz nietrafionych prezentów, w zawyżonych cenach. Dobrze jest ustalić z góry określoną kwotę, jaką chcesz przeznaczyć, na świąteczne prezenty. To z kolei pomoże Ci zawęzić obszar poszukiwań, do konkretnych sklepów. Zaoszczędzisz nie tylko środki na koncie, ale i czas.

 

Kup lub zrób.

Budżet ustalony, teraz pora na podjęcie decyzji, czy skorzystasz z gotowych produktów lub nawet całych zestawów prezentowych, czy też może stworzysz coś spersonalizowanego. Gdy decydujesz się na prezent w indywidualnym stylu, jak na przykład foto obraz z własnego zdjęcia, pamiętaj, że na taki podarunek, być może, będziesz musiał dłużej poczekać. Ustal, czy zaopatrzysz się w upominki w sklepie stacjonarnym, czy w sklepie internetowym. Gdy zamawiasz przez Internet, weź pod uwagę, że czas dostawy przed świętami może być dłuższy nawet o kilka dni. Jeśli złożysz zamówienie wcześniej, unikniesz stresu, że prezent nie dotrze na czas, a w razie, gdyby coś okazało się nie tak, zdążysz go odesłać i zamówić nowy. Uwaga! Najważniejsza zasada: liczy się gest i chęć obdarowania bliskich, zatem niech cały proces poszukiwań i wyboru idealnego upominku, będzie przepełniony dobrą energią i radością.

Czytaj także: