/ Blog

Sposób na uatrakcyjnienie klubu fitness – pomysł na plakat

Sposób na uatrakcyjnienie klubu fitness – pomysł na plakat

Jedną z ozdób ściennych, która sprawdza się w niemal każdych warunkach jest plakat. Odpowiednio zabezpieczony, na przykład antyramą, może służyć jako ozdoba zarówno w tak „bezpiecznych” dla niego miejscach, jak gabinet, sypialnia, czy biuro podróży, jak i w stawiających pewne wymagania, głównie związane z wilgocią i możliwością fizycznego uszkodzenia: łazience, kuchni lub klubie fitness. O tym ostatnim powiemy dziś kilka słów. Kiedy mówisz sobie w myślach słowa: obraz sport – co widzisz? Czy nie wizerunek zdrowego ciała – cel, do którego niejedna i niejeden z nas dąży odwiedzając progi klubu? Taki właśnie plakat sprawdzi się w klubie fitness wyśmienicie.

Jak wykorzystać plakat w klubie fitness

Taka ozdoba ma w tym przypadku (co najmniej) dwie funkcje. Jedną z nich jest po prostu uatrakcyjnienie wnętrza klubu – czy to sali treningowych, czy szatni. W klubie co prawda zapewne niewiele mamy, przynajmniej teoretycznie, czasu na rozglądanie się po ścianach i podziwianie wystroju, jednak taki obraz sport, odpowiednio dobrany może pełnić jeszcze jedną funkcję – tym razem prawdopodobnie wydającą się bardziej pożyteczną dla użytkowników klubu fitness. Chodzi tu o rolę motywacyjną. Plakat z wizerunkiem ćwiczącej kobiety czy mężczyzny, u których efekt systematycznych treningów jest zauważalny, to najlepszy motywator w momentach zwątpienia i trudu podczas kolejnych powtórek danego ćwiczenia. Jednocześnie odpowiednio dopasowany do głównego kierunku działalności klubu, może przygotować mentalnie do określonego wysiłku. I tutaj warto pamiętać o właściwym dobraniu plakatu. Dla przykładu, fotografia zajęć jogi nie będzie dobrym rozwiązaniem na sali ze sprzętem dla kulturystów i odwrotnie.

Zabezpieczenie plakatu w klubie fitness

Aby cieszyć się plakatem w klubie fitness przez długi czas, warto zainteresować się odpowiednim jego zabezpieczeniem, bowiem pojęcia obraz sport nie zawsze idą w parze. Podstawowym zabezpieczeniem jest warstwa chroniąca papier przed podarciem, poplamieniem, czy jakimkolwiek innym uszkodzeniem. Dobrze sprawdzają się tutaj antyramy, które nie zasłonią wizerunku z plakatu. Koniecznie też pamiętać należy o dobraniu właściwego miejsca dla takiego dodatku do wnętrza. Tutaj liczy się odpowiednia wysokość, na której plakat będzie zauważalny, ale jednocześnie bezpieczny. Jej dobranie zależy z kolei od aranżacji całego pomieszczenia.

Czytaj także: