/ Blog

Plakat z motywem pracy zespołowej – prosty sposób na podniesienie morale firmy

Plakat z motywem pracy zespołowej – prosty sposób na podniesienie morale firmy

W dzisiejszych czasach pracownikom i kandydatom na różne stanowiska stawia się liczne wymagania związane z wykonywanymi zadaniami. Znajomość języków obcych, odporność na stres, kreatywność, umiejętność zarządzania własnym czasem, zdolność pracy w zespole. Ta ostatnia jest o tyle trudna, że nie zależy od jednej osoby, ale w zasadzie od wszystkich członków pracującej w grupie. Zespołowość pracy kuleje zwłaszcza podczas zadań trudnych, a tym samym stresogennych. Aby poprawić morale grupy, a przez to wpłynąć na wydajność pracy, warto skorzystać z pewnych pomocnych tricków. Jednym z nich jest wprowadzenie do środowiska pracy dodatków pozytywnie oddziałujących na emocje i samopoczucie pracowników. Tu właśnie sprawdzą się plakaty z motywem pracy zespołowej.

Sugerujący plakat

Rola plakatu w takim kontekście jest prosta: ma on wspomóc pracę zespołową poprzez adekwatne skojarzenia i podkreślenie znaczenia zespołu. Stąd warto, by prezentował motywy związane z robieniem czegoś razem, tworzeniem razem, realizowaniem razem. Słowo klucz to tutaj „razem”. To ono jest podstawą pracy zespołowej, w której każdy wykonuje zadanie odpowiadające jego najlepszym stronom, a wraz z pozostałymi członkami zespołu może dzięki temu realizować kompleksowe zadania. To jest trochę jak puzzle: jeden puzzel układanki nie czyni, ale pasujące do siebie nawzajem razem tworzą spójną całość.

Skąd czerpać inspiracje

Znając już znaczenie plakatu z motywem pracy zespołowej, zastanawiasz się pewnie, skąd zaczerpnąć pomysł na sprawdzający się najlepiej. I tutaj proponujemy jako źródło inspiracji naszą galerię, w której znajdziesz wiele ciekawych pomysłów. Pamiętaj jednak, że każdy zespół w pracy jest inny, składa się z konkretnych osób o indywidualnych charakterach, ale także budują go specyficzne więzi międzyludzkie. Dlatego plakat z wizerunkiem tych konkretnych osób tworzących konkretny zespół może dać o wiele lepsze rezultaty niż zupełnie randomowa fotografia czy grafika. Co innego bowiem, gdy podczas wykonywania jakiegoś trudnego zadania zespołowi towarzyszy plakat prezentujący zdjęcie wspólnej chwili spędzonej na grze w kręgle czy tętniącej sukcesem osiągniętym w przeszłości, a co innego gdy na plakacie owym widnieje zespół „X” złożony z pracowników „Y”.

Czytaj także: