/ Blog

Nie tylko młodzieżowy pokój – plakaty we wnętrzu

Nie tylko młodzieżowy pokój – plakaty we wnętrzu

Plakat – prosta forma bez ozdobników, krzywo przyklejony wysłużoną przeźroczystą taśmą do ściany, prezentujący członków ulubionej kapeli lub drużyny piłkarskiej. I tyle. Czy aby na pewno? Otóż nie! Plakaty są dziś niezwykle pożądaną ozdobą wnętrza – oczywiście nie w formie wyżej przedstawionej, ale bardziej stylowej, dopasowanej charakterem do pomieszczenia. Sposobów zawieszenia i aranżacji plakatów jest bowiem multum, co pozwala wykorzystać je zarówno w pokoju dziecięcym, młodzieżowym, jak i w salonie, kuchni i łazience. Plakaty to też ciekawy sposób na wprowadzenie obrazów do przestrzeni zewnętrznej, gdzie mogą stanowić ozdobę bądź element designerskiej reklamy.

Na nowocześnie i na tradycyjnie

Nowoczesne wnętrza to dziś przede wszystkim minimalizm i przestrzeń. Wrażenie surowości i prostoty dopełni plakat wiszący na sznurku bądź pasku zahaczonym o gwóźdź – bez ramki i innych elementów ozdobnych. Sama forma i obraz przemawiające wprost, bez przedmowy, bez zakończenia – tylko esencja przekazu. Takie rozwiązanie sprawia, że uwaga odbiorcy nie jest rozpraszana niepotrzebnymi dodatkami, a mieszkanie nabiera szczerego charakteru. Dla przełamania tej wyrazistości i minimalizmu plakat można oprawić w ramkę, w której stworzy miękkie tło dla klasycznego lub rustykalnego wnętrza. Same ramki także dają pole do popisu, mogą bowiem ukierunkować charakter plakatu. Drewniane, skromnie zdobione są świetnym rozwiązaniem do wnętrz rustykalnych, natomiast bardziej wyraziste w kolorystyce i tworzywie mogą stanowić wyrazisty, choć zamknięty w ryzach dodatek do pomieszczeń o charakterze raczej nowoczesnym.

Plakat – siła wyrazu i przekazu

Obecność ramki i sposób zawieszenia to jedno, a sama wartość plakatu to zupełnie inna sprawa, wymagająca odrębnego omówienia. Choćby bowiem zastosować do zawieszenia plakatu najładniejszą ramkę lub najlepszej jakości stylizowany sznurek, niewielka tego wartość, jeśli przedstawiać on będzie jednobarwną, gładką powierzchnię. Całą jego siłą jest bowiem obraz. U nas możecie wybrać go spośród aż 50 tys. zdjęć o różnorodnej tematyce: krajobrazów, roślin, kosmosu, ludzi, sztuki, sportu i plakatów dedykowanych dzieciom, aż po tak uniwersalne jak tła i tekstury czy abstrakcje. Propozycje te są idealne do stworzenia stylowego wnętrza pełnego wyrazistych obrazów, określających charakter domowników. Jeżeli jednak wolicie postawić na wnętrze emocjonalne i nostalgiczne, związane z Waszą historią, dajemy Wam możliwość stworzenia plakatu z Waszych zdjęć – tylko od Was zatem zależy charakter i znaczenie tego dodatku.

Czytaj także: