/ Blog

Maksi album ze zwierzętami, czyli odbitki XXL z motywem zwierzęcym

Maksi album ze zwierzętami, czyli odbitki XXL z motywem zwierzęcym

Przyroda ma niezwykłą siłę przyciągania ludzkiej uwagi. Jest dla nas niczym nie do końca zrozumiały świat pełen tajemniczych zakamarków i nieodkrytych gatunków. Aby wprowadzić jej namiastkę do naszego najbliższego otoczenia proponujemy obrazy zwierzęta. Może dziwnie to brzmi, ale ich wysoka jakość rzeczywiście przywodzi na myśl prawdziwe zwierzęta wręcz wychodzące ze ściany. Dzięki różnorodności gatunków i związanej z tym kolorystyki, wpasują się one w niemal każdą aranżację i wnętrze każdego pomieszczenia. Gatunki wodne dodadzą nieco życia łazience, lądowe stworzą przyjemny nastrój w salonie, a zwierzęta przestworzy powietrznych sprzyjać będą relaksującym snom w sypialni.

Pojedynczy akcent w minimalistycznym wnętrzu

Jeżeli jesteś mieszkańcem lub mieszkanką lokum utrzymanego w stylu surowym i powściągliwym, ciekawym dodatkiem nieco przełamującym uczucie obcości będzie tam pojedyncze odbitki XXL prezentujące majestatycznego lwa czy stado zebr, wśród których jedno zwierzę zlewa się z drugim w efekcie biało czarnych pręg. Motyw zebry jest dość powszechnie wykorzystywany, a jego ogromna zaleta wynika z maksymalnie uniwersalnej kolorystyki. Czerń i biel pasuje do wszystkiego – świetnie komponuje się zwłaszcza z wnętrzami modernistycznymi, w których każdy szczegół jest przemyślany. Dla bardziej odważnych ciekawe rozwiązanie mogą stanowić odbitki XXL pająka, jednak ze względu na dość duży odsetek ludzi cierpiących na arachnofobię, proponujemy taką fotografię zawiesić raczej w swojej sypialni, niż pomieszczeniu pełniącym rolę reprezentacyjnego.

Ściana pełna galopujących zdjęć XXL

Innym rozwiązaniem, sprawdzającym się zarówno we wnętrzach o charakterze nowoczesnym, jak i tradycyjnym, tych surowych i przytulnych, są obrazy zwierzęta w liczbie mnogiej, które na ścianie mogą tworzyć swego rodzaju album ze zdjęciami w formacie maksi. Niezwykły efekt da na przykład kilka zdjęć zawieszonych jedno obok drugiego, razem przywodzących na myśl zdjęcie panoramiczne galopujących koni czy antylop. Podobnie zapierający dech w piersiach efekt da seria zdjęć stada ptaków wznoszących się ku niebu o wschodzie słońca czy sznur mrówek wędrujących do mrowiska. Dzięki takim zdjęciom nasze mieszkanie nabierze nieco pazura, sprawiać będzie wrażenie bardziej przytulnego i jednocześnie podkreśli charakter, zainteresowania czy gusta domowników.

Czytaj także: