/ Blog

Kuchenny podręcznik grzybiarza ze zdjęć XXL

Kuchenny podręcznik grzybiarza ze zdjęć XXL

Tegoroczna jesień to wyjątkowe anomalie pogodowe. Dla niektórych wymarzona, dla innych zupełnie nie po drodze. Ostatnie miesiące były bowiem w wielu rejonach Polski jedną nieprzerwaną suszą. Ucierpieli na tym grzybiarze, którzy zmuszeni byli czekać na zbiory aż do drugiej połowy tej złotej pory roku. Gdy już jednak kosze na grzyby zaczęły się wypełniać, nastąpiło ogólnopolskie ostrzenie nożyków, a najczęściej czytaną pozycją stał się przewodnik do rozpoznawania grzybów jadalnych, w kuchennych czterech ścianach naszych domostw począł roznosić się aromat suszonych i duszonych grzybów. W takiej sytuacji aż prosi się o podręczny mini przewodnik dla grzybiarza, upewniający gospodynię, czy obierany właśnie grzyb nie jest trujący. A gdyby tak zerknąć na ścianę nad stołem i znaleźć tam kuchenne zdjęcia XXL? Na przykład zdjęcia grzybów? Równie to praktyczne, co ciekawe stylistycznie rozwiązanie!

Rustykalna kuchnia z grzybowym akcentem

Zdjęcia XXL grzybów świetnie wpasują się we wnętrze kuchni rustykalnej, w której bliskość natury jest odczuwalna na każdym korku. A to drewniane meble, a to suszące się nad kuchnią zioła, a to blaszane kubki ręcznie malowane, zdobiące krawędź okapu. Oprawione w tradycyjny sposób zdjęcia powieszone na ścianie,  z których wyrastają wręcz kapelusze grzybów mokrych od porannej rosy mieniącej się w promieniach porannego, jesiennego słońca to wyjątkowo sielski obraz rzeczywistości wcale nie nieosiągalnej. Idealnym miejscem dla takich zdjęć będzie ściana nad stołem jadalnym, ale też nad szafką kuchenną, a nawet drzwi lodówki.

Szczypta natury w kuchni modernistycznej

Przy odpowiednim skomponowaniu dodatków i dopasowaniu ich do wystroju wnętrza, także kuchnia nowoczesna może zyskać dzięki zdjęciom XXL jesiennych grzybów. Łączenie akcentów naturalnych z modernistycznymi należy do jednych z ciekawszych rozwiązań współczesnej mody wnętrzarskiej i warto po takie rozwiązanie sięgnąć, tym bardziej, że nietrudno o pomyłkę podczas zbierania grzybów. „Grzybowe” zdjęcia XXL w kuchni mogą pomóc nam uniknąć zagrożenia dzięki podkreśleniu cech gatunków jadalnych podczas ich ostatecznej obróbki i spożywania.

Czytaj także: