/ Blog

Kropka nad „i”, czyli foto obraz na płótnie nie tylko w tradycyjnym wnętrzu

Kropka nad „i”, czyli foto obraz na płótnie nie tylko w tradycyjnym wnętrzu

Trendy wnętrzarskie przychodzą i odchodzą, zastępowane przez kolejne, bardziej dopasowane do naszych potrzeb i trybu życia w danym czasie. Dziś głównymi wyznacznikami są: ekonomia czasu, przestrzeni i budżetu, dbanie o środowisko i funkcjonalność. Mało czasu, mało miejsca – to dwa główne ograniczenia, z jakimi spotykamy się w naszej rzeczywistości. Dlatego ogromną sympatią cieszą się prosto urządzone, minimalistyczne wnętrza o wysokim poziomie funkcjonalności, a przy tym zachowanym przejrzystym i prostym w odbiorze stylu. Oryginalne elementy nadają takiemu wnętrzu ciekawy klimat, a wszystko razem tworzy niezwykle przyjazną, nowoczesną przestrzeń. Idealnym jej akcentem są foto obrazy – przejrzyste i proste formy o charakterze personalnym. I mimo, że te na płótnie idealnie wpasowują się w styl tradycyjny, mogą być świetnym elementem wnętrza modernistycznego o minimalistycznym charakterze.

Modernistyczna ściana w modernistycznym domu

Mimo nacisku na minimalizm i prostotę, nie chodzi o to, by wnętrze świeciło pustkami i sprawiało wrażenie zimnego i nieprzystępnego. Nagie ściany, podłogi i meble rzadko wyglądają efektownie. Cała sztuka w tym, aby wykorzystując odpowiednie formy wprowadzić do wnętrza stylowe dodatki. To one bowiem decydują o ostatecznej aranżacji i o tym, jak będziemy się w danej przestrzeni czuć.

Wrażenia przestronności i minimalizmu nadają proste, bezpośrednie formy takie jak foto obrazy na płótnie. Zawieszony na ścianie w salonie, sypialni czy kuchni tworzy ciekawą aranżację, która nie tylko przełamuje surowość wnętrza, ale też nadaje mu indywidualny, spersonalizowany charakter. Zdjęcie wywołane na płótnie, przedstawiające miłe wspomnienie, kadr z ulubionego filmu, ciekawą kompozycję albo zapierający dech w piersiach krajobraz dodaje wnętrzu nieco energii, sprawiając, że nie jest ono tylko pomieszczeniem, ale miejscem życia konkretnych osób. Poza prostą i bezpośrednią formą, foto obrazy to przede wszystkim… obrazy ze zdjęć. To od tych zdjęć w dużej mierze zależy charakter tego dodatku i to im wnętrze zawdzięcza wyjątkowość.

Jaki obraz, takie wnętrze

Foto obrazy to nie tylko designerski dodatek do nowoczesnego wnętrza, ale też element praktyczny. Dobranie odpowiednich do poszczególnych pomieszczeń i ich funkcji pozwala stworzyć pewnego rodzaju ścieżkę wizualną przez mieszkanie, podkreślającą znaczenie każdego pomieszczenia w sposób adekwatny do jego charakteru bądź historii życia rodziny. Foto obraz ciekawie wykadrowanych słoików pełnych tajemniczych ingrediencji doda tajemniczości kuchni, jasny obraz ze zdjęcia z urodzin dziecka wywoła uśmiech na twarzach podczas wspólnego odpoczynku w salonie, widok spienionych fal lazurowego morza sprawi, że kąpiel w łazience będzie wyjątkowo przyjemna i nastrojowa, a zdjęcie na ścianie prezentujące wszechświat pomoże osunąć się w pełen niezwykłych obrazów sen. Wszystko to możliwe jest dzięki minimalistycznej formie foto obrazów możliwych do zrealizowania z Twojego zdjęcia lub z bazy 50 tys. naszych propozycji.

Czytaj także: